دوشنبه 3 آبان 1400 - 01:44

دیدار مدیران ستادی_استانی رضایی و رئیسی

در این دیدار ضمن تبادل نظر جهت حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و رفع برخی حواشی صورت گرفته در تشکیل ستادها، به ارائه راهکار جهت رفع مشکلات پیش رو پرداختند.

حجت الاسلام سیدمحمد بزرگواری در این دیدار گفت: دکتر محسن رضایی بر این اعتقادند که سالها در جبهه های جنگ خون دادیم و امروز آمده ایم تا برای این مردم آبرو بدهیم.

رئیس شورای راهبردی ستاد دکتر رضایی در کهگیلویه افزود: خانواده های بسیاری در سراسر کشور هستند که به نان شب محتاجند، کشاندن آنها پای صندوق رای سخت است و نمی توان انتظار داشت با شکم گرسنه برای انتخابات اقدام کنند اما باید تمام تلاش خود را به کار گیریم آنها را برای انتخابات ترغیب کنیم.

وی خطاب به مسئول شورای هماهنگی ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعدد ستادها در این اردوگاه، خاطرنشان کرد: اگر ندای جهبه انقلاب و وحدت سر می دهیم باید برادران یک ستاد داشته باشند و از حواشی پیش آمده دوری کنند، هرچند در دو جبهه یا برای دو کاندید مختلف فعالیت کنیم ولی هدف واحد است و می خواهیم مردم اصلح ترین را انتخاب کنند.

بزرگواری تصریح کرد: بارها اعلام کردم ترجیح می دهم رئیس جمهور یک روحانی نباشد زیرا ۳ بار ریاست جمهوری به روحانیون واگذار شد و موفق نبودند، درست است که در امورات بسیاری آموزش دیده ایم اما در همه امور تخصص نداریم و این یک آسیب است، لذا به عنوان یک طلبه در لباس دین می خواهم از شان روحانیت دفاع کنم و اعلام کنم در این دوره آقای دکتر رضایی از سایرین ارجح تر و با تخصص تر است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی تخصص و کارآمدی نداریم باید کوتاه بیاییم، ابراز داشت: از آنهایی که هم دم از انقلابی و هم حزبی بودن می زنند انتظار بیشتری می رود که هرجا کارآیی نداشتند کنار بکشند و میدان را به متخصصین بدهند.

رئیس شورای راهبردی ستاد دکتر رضایی در کهگیلویه اذعان داشت: همه باید باهم وحدت داشته باشیم، بپذیریم که شرایط برای مردم سخت است، لذا ما آن را سختت تر نکنیم که برای انتخاب به تنگنا بیفتند.

وی ادامه داد: وقتی حتی خودمان به علت تعدد ستادها در اردوگاه آیت الله رئیسی نمی دانیم چه کسی در چه جایگاهی قرار دارد و به کدام ستاد سر بزنیم، از مردم چه انتظاری داریم به دقت انتخاب کنند.

بزرگواری با اشاره به سفر آیت الله رئیسی به استان کهگیلویه و بویراحمد و عدم دعوت از دکتر روشنفکر جهت ایراد سخنرانی، یادآور شد: طی این اتفاق و عدم دعوت از نماینده مردم مرکز استان بسیار ناراحت شده و عکس العمل نشان دادم که چرا از نماینده استان جهت ایراد سخنرانی دعوت نمی شود، اما دیدیم در زمان انتخابات به حمایت از ایشان پرداختند و جای تعجب داشت، ولی در عین حال به انتخاب ایشان احترام می گذاریم.

وی با اشاره به اینکه به انتخاب همه باید احترام گذاشت، اظهار داشت: آقای دکتر روشنفکر راه حمایت از آیت الله رئیسی را انتخاب کردند درحالیکه با توجه به معیارهای یک کاندید اصلح، حمایت از دکتر رضایی را در پیش گرفتیم و معتقدیم در شرایط کنونی، کشور به یک متخصص مخصوصا در حوزه اقتصاد نیاز دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مشکل امروز ما این است که چنان دم از دین و انقلاب می زنیم که مردم را دسته بندی کردیم، درحالیکه همه ما انقلابی هستیم و تنها درجه خلوص ما متفاوت است، یکی انقلابی تر و دیگری کمتر یا بیشتر است اما چنان نیست که کسی را از زیر پرچم انقلاب خارج کنیم.

وی با اشاره به اهمیت حضور اصلاح طلبان در انتخابات گفت: هیچ دلیلی مبنی بر اینکه بگوییم اصلاح طلبان حذف شوند وجود ندارد زیرا حتی در همین استان هم اصلاح طلبان به روشنفکر رای دادند، هم اصولگرایان به زارعی و هم در یکی از دوره های حضورم در مجلس با قاطعیت اعلام کردم ۶۰ درصد از آرای کسب شده از جریان اصلاح طلبی بود و این تعامل سازنده سبب پر شدن سبد آرای انقلاب از هر دو جناح می شود.

مسئول شورای هماهنگی ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: حجت الاسلام بزرگواری شخصیت مجاهد و انقلابی هستند که حتی بعد از دوران دفاع مقدس، میدان مبارزه را ترک نکردند و در بحث جبهه مقاومت همچنان فعال هستند. دکتر دهرابپور نیز از انسان های سالم و توانمندی هستند که هیچ وقت برای خودشان چیزی نخواستند و در صف بندی ها همیشه در کنار مردم حضور داشتند.

آرمان بیگلری با اشاره به سخن مقام معظم رهبری گفت: ایشان فرمودند حتی اگر با نظام مشکل دارید برای تعالی و سربلندی جمهوری اسلامی به صحنه بیایید، لذا تمام تلاش خود را در همه جبهه ها باید بکار گیریم تا شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای باشیم.

وی اضافه کرد: توجه به این فرموده که می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات و اختلاف نظر ها باشد، باید حضور را برای مردم تسهیل تر کنیم.

مسئول شورای هماهنگی ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در استان اضافه کرد: جایگاه  دکتر محسن رضایی و سایر کاندیداها مشخص است و همه در اردوگاه وسیع انقلاب جای دارند، فضا برای حضور همه هست، ایشان توانایی تشکیل یک دولت توانمند را دارند و بر هیچکس پوشیده نیست، در عین حال که دولت روحانی مصداق بارز بی تدبیری بود.

“لازم به ذکر است در انتخابات دور گذشته مجلس شورای اسلامی در حوزه بویراحمد، دنا و مارگون، دکتر محسن رضایی از حضور دکتر روشنفکر در انتخابات اعلام حمایت کردند، اما در انتخابات ریاست جمهوری این انتخاب برگشت و با تغییر جریان نماینده مردم مرکز استان، ایشان اقدام به دایر کردن ستاد حمایت از آیت الله رئیسی کردند، اگرچه این انتخاب با حواشی های زیادی همراه شده است.”