ما در حال حفر قبر خودمان هستیم/ گره کور هیئت هندبال به شورا و شهرداری دهدشت

ما در حال حفر قبر خودمان هستیم/ گره کور هیئت هندبال به شورا و شهرداری دهدشت
12 آبان 1400
189 بازدید

ک ب_ ابهامات و حواشی انتخاب هیئت رئیسه پایان کار شورای ششم نبود. منتخب اول، پازل هفتم را روشن کرد تا ورق برگردد و شش رای مثبت به سرپرستی شهردار کنونی که پیش تر با اصرار و حتی کتاب مقدس قرآن بردن به خانه شهردار برای ابقا ایشان انجامید، با ورود خارج از گودی ها، تا سهم خواهان دو جناح موازی سیاسی در دهدشت، سبب شد تا این بار سرپرست پیشین جهاد کشاورزی شهرستان و مسئول خزانه هیئت هندبال استان با نظر رئیس هیئت هندبال که خود عضو شورای ششم می باشد، رقیب احسان تابش نژاد با رزومه مشخص عمرانی و مدیریتی شود

ک ب_ نگارنده نه، اما آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد خطاب به رهبران جهان و آینده زمین معتقد است ما در حال حفر قبر خودمان هستیم. البته این جمله پر از معنا به جغرافیای کوچکتر ما در شهر دهدشت نیز قابل تعمیم می باشد.
قضاوت های نابخردانه برخی انسان ها در جوامع کوچک، شایستگی را از نخبگان و آرامش را از مردم می گیرد، تا آلات مناسبی برای حفر قبر خود مهیا کرده باشند و حتی اجتماع و پیرامون خود را به امان خدا و بی مسئولیت های تمامیت خواه رها کنند.
داستان‌ پرحاشیه شوراهای متوالی شهر آنقدر از اصل و اساسش دور شد که دل هر شنونده و خواننده ای را حتی از دور می زند، چه برسد به حال مردمی که هیچ خیری از مدیران شهری در اعصار متمادی ندیده و بی انتظار مانده اند. ابهامات و حواشی انتخاب هیئت رئیسه پایان کار شورای ششم نبود. منتخب اول، پازل هفتم را روشن کرد تا ورق برگردد و شش رای مثبت به سرپرستی شهردار کنونی که پیش تر با اصرار و حتی کتاب مقدس قرآن بردن به خانه شهردار برای ابقا ایشان انجامید، با ورود خارج از گودی ها، تا سهم خواهان دو جناح موازی سیاسی در دهدشت، سبب شد تا این بار سرپرست پیشین جهاد کشاورزی شهرستان و مسئول خزانه هیئت هندبال استان با نظر رئیس هیئت هندبال که خود عضو شورای ششم می باشد، رقیب احسان تابش نژاد با رزومه مشخص عمرانی و مدیریتی شود. آیا به ابتدائیات نیاندیشیده اند که رئیس و مرئوسی در دو مجموعه متفاوت چه تبعاتی دارد؟ در آستانه یک انتخاب مهم سایر اعضا به عواقب این انتخاب از حیث رزومه و تخصص منتخب شورا فکر کرده اند یا انتخاب موقت و تنها بهانه ی حذف تابش نژاد را به سر دارند؟
تقابل سیاسیون با شایستگان، عافیتی برای مردم هیچ جغرافیایی نداشت؛ اما تقابل فعلی مابین جامعه هندبال و مجرب های مدیریت شهری از جمله شهردار دهدشت، با ورود سهم خواهی و پیشنهاداتی چون تقسیم معاونت های شهرداری به نزدیکان نمایندگان فعلی و پیشین، به سه ضلعی چالش برانگیزی تبدیل شده است.
اگرچه تا دیروز احدی از منتخبین شورای شهر دهدشت به نشست خارج از صحن در منزل یکی از اعضای شورا بدون اطلاع خود منتقد بود، اما روز گذشته و پیش از جلسه رسمی اعضای شورا، طی نشستی در منزل آقای م س، از نزدیکان نماینده کهگیلویه و اقوام عضو شورای ششم، هم قسم می شوند تا به هر طریق احسان تابش نژاد شهردار مقبول جامعه شهروندی دهدشت را از صحنه شهرداری محو کنند؛ شهرداری که پروژه های بر زمین مانده زیادی از پیشانی شهر و ورودی ها گرفته تا کوچه پس کوچه های بلاتکلیف را سر و سامان داد و پیچ و خم شهرداری را از بر شد تا یکسال پس از قبول مسئولیتش محصول سالانهاش را درو کند تا بیش از پیش اعتماد مردمی که تشنه کار بودند نه شعار و ژست سیاسی، را به دست بیاورد.
وقتی حرف از خدمت می شود، مردم فقط برآیند کار و عملکرد را نمی بینند، حتی اسم و رسم و پیشینه و وابستگی شهردار به فلان نماینده یا جریان خاص برای عموم مردم مهم نیست، اما آنچه برخی اعضای کنونی شورای شهر طلب می کنند، عوض کارهای ناکرده ای که هنوز برای مردم انجام نداده اند، گویی طلبکار شعارهای دم انتخاباتند، آنهایی که حتی خودشان به فراموشی سپرده اند و گاها با التماس از مردم رای گرفتند تا بیایند و نوکری مردم را کنند ولی آمدند و طلبکار شدند! باید بدانند همان ورزشی که سیاسی کردید، و همان روابطی که در اجتماع دست و پا کردید بس است، لطفا به خواست و مصالح مردم بیاندیشید و اجازه دهید در این فرصت ملت طعم خدمت را بچشند.
گرچه در سالهای اخیر ورود سیاسیون به عرصه ورزش خسارات زیادی در بر داشت؛ اما این بار هندبالی ها و ورودشان به عرصه سیاسی کهگیلویه و کری خوانی هایی که شکل سیاسی بخود ندارد، وارد گودی شده اند که خود حفر کرده و چالش برانگیز برای همشهریانی شده که رای دهنده ها بنا به تصاویر و اینفوگرافی های شکیل، نام ورزش همراه با برنامه های صوری رای داده و اعتماد کردند، مردمی که هر بار پشت دستشان را داغ می کنند و همین امر باعث کوتاه شدن عمر سیاسی برخی چهره های نوظهور در پهنه سیاسی و اجتماعی جغرافیای کهگیلویه می شود، منتخبین پیش از هر اقدامی باید بدانند که عملکرد آنها از دید مردمی که حتی سکوت کرده اند پنهان نخواهد ماند، حتی شاید صدای اعتراضشان را هیچوقت نشنوند اما سرگذشت مهره هایی که سوختند و تک دوره ای شدند را به یاد بیاورند.

تحریریه ک ب

برچسب‌ها:, , , ,