سخنی با اعضای شورای شهر/ از زاویه اصلاحی به مسائل بنگریم

سخنی با اعضای شورای شهر/ از زاویه اصلاحی به مسائل بنگریم
19 آبان 1400
50 بازدید

ک ب_ چند صدایی و وجود صدای مخالف نعمتی بزرگ است بشرطی که از زاویه اصلاحی به آن بنگریم ولی عموما این نگاه در استان و علی الخصوص شهر ما جایگاهی ندارد؛ رای و نظر مخالف را عموما مغرضانه فرض کرده و در راستای تقابلی آن حرکت می کنیم!

ک ب_ از فردای روزی که نتایج انتخابات شورا اعلام شد، شورا با حواشی فراوانی روبرو شد، که بدنه شهرداری هم متاسفانه از این حاشیه ها بی نصیب نماند!
گاهی در بطن حاشیه بودند و گاهی برای اعضای این شورا حاشیه ایجاد شد.
اما چیزی که آشکار مبرهن است، بی تجربگی و اسیر حواشی شدن بعضی از اعضا این شورا می باشد.
مهم‌ترین وظیفه شورا تعیین شهردار است، رسالتی که شورای ششم تا حال از عهده آن برنیامده و کار به جایی رسیده که دادستان محترم اولتیماتوم یک هفته ای برای تعیین می دهد.
چند صدایی و وجود صدای مخالف نعمتی بزرگ است بشرطی که از زاویه اصلاحی به آن بنگریم ولی عموما این نگاه در استان و علی الخصوص شهر ما جایگاهی ندارد؛ رای و نظر مخالف را عموما مغرضانه فرض کرده و در راستای تقابلی آن حرکت می کنیم!
حال از گذشته که بگذریم و در همین حال باشیم ذکر نکته ای را لازم میدانم و مهم!
که اگر فردا روزی تعللی صورت گرفت، در این اتلاف وقت نابخشودنی شریک نباشم.
چرا که به قول معروف؛ علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد!
اعضای محترم شورا معیار های انتخاب شهردار را با حساسیتی خاص در نظر بگیرند ، بعد از خصیصه های مهم شخصی و شخصیتی که عموما همه بزرگواران نامزد از آن بهره مندند،سوابق مدیریتی و مدرک تحصیلی مرتبط را پارامتر های مهم این سنجش بدانند،خروجی این فیلتراسیون را به رای بگذارند و شهردار را تعیین ، درد شهر را تسکین و امنیت شغلی کارگران را تامین!
لذا با یادآوری که الان صورت می‌گیرد، اگر انتخابی منجر به عدم احراز صلاحیت توسط مراجع ذیصلاح شود، اشکالش متوجه اعضای محترم شوراست و باید در برابر اذهان عمومی پاسخگو باشند.
اتلاف وقتی که بابت معرفی شهردار صورت گرفته دوباره نباید با انتخابی اشتباه صورت گیرد.
در پایان لازم میدانم از مهندس ایمان داورپناه بابت پاسخگویی همیشگی تشکر ویژه ای کنم و برای ایشان و سایر اعضای محترم آرزوی توفیق خدمت و عاقبت بخیری دارم.

سجاد برخه

ک ب

برچسب‌ها:, ,