بزرگی سراسر به گفتار نیست/ هیچ اهانتی بی پاسخ نمی ماند

بزرگی سراسر به گفتار نیست/ هیچ اهانتی بی پاسخ نمی ماند
5 مهر 1400
273 بازدید

ک ب نیوز_موحد چه می داند در دل این مردم، جوانان و جامعه سیاه پوشیده چه می گذرد؟ دغدغه دفتر و قلم برای فرزندانش را دارد یا روسری برای همسرش؟

ک ب نیوز_ موحد در حالی اصحاب قلم و رسانه را به مقاله نویسان کم سواد نسبت به انتقادات وارده و پاره عملکرد ضعیفش منتسب می کند، که خود متهم به بی توجهی به همین مهم در رشد دادن به لیدرها و افراد کم سواد اطراف خود است؛ میزان تحصیلات حجت الاسلام در اولین دوره حضور خود در مجلس اول راهنمایی، دومین دوره دوم راهنمایی و دور سوم به متوسطه و پایان سطح عالی حوزوی ارتقا پیدا کرد. در عمر گهربار خود حتی یک بار مقاله ای نسبت به شرایط جامعه بر سیاهه قلم ننشاند. نماینده ای که هر صد روز به حوزه نمایندگی خود با منت و تیترهای انتزاعی رسانه های تافته از مردم، به دید و بازدید از طرحهای دولتی پرداخته و پایتخت را مکانی برای تغییر کارمندان و روسای ادارات در شهرستان های چهارگانه اختصاص می دهد، اصولا نباید شناختی از فضای جامعه ای که آکنده از هزار و یک درد بی دواست، داشته باشد؛ موحد چه می داند در دل این مردم، جوانان و جامعه سیاه پوشیده چه می گذرد؟ دغدغه دفتر و قلم برای فرزندانش را دارد یا روسری برای همسرش؟
مقاله نویسان بی سواد، فانوس وار در جامعه نقش می پذیرند؛ می نویسند، سید محمد موحد با ۲۲ سال نمایندگی و مسئولیت، چشم بسته و بی توجه به جغرافیای تاریک و امروز سرد کهگیلویه ای که حال لبریز از تسلیت نامه و بوی تن دفن شدگانی است که تصادفات جاده ای از جاده های دهدشت_چرام، دهدشت_بهبهان، دهدشت_یاسوج، دهدشت_سوق، و سایر جاده های غیرایمن، خودکشی های هفتگی، شوتی ران ها، مواد مخدر و سوداگری، نبود واکسن ها و امکانات پزشکی به همراه متخصصین حاذق، تا مرگ در این وادی ها هر روز از مقام انسان سبقت گیرد. موحد چه می داند امروز تیتر اول بی بی سی تا رسانه های خارج کشور خودسوزی زنان کهگیلویه ای است؟ آنان نیز کم سوادند؟
مقاله نویس، دست از همه جا کوتاه، ذله و به تنگ آمده نه به دشنام و بی احترامی، بلکه از بد تمامی این حوادث به قلم، همان که شما از آن واهمه دارید، به پناه آمده است.
فردی که حساب توئیتر، تا آیدی های متفاوت اینستاگرامش معلوم و مشخص است به دست چه کسانی می چرخد، کمی بیشتر از چهارکلاس خوانده و نه قلم یا نطق بروزی دارد، اما صحابه قلم را مقاله نویسان بی سواد معرفی کند.
مقاله نویسان، همان جوانان منتقد و معترض به شما، فارغ تحصیلان بهترین دانشگاههای کشورند که مخارج دانشگاهی شان را با کارگری و فقر خانواده شان تامین اما سرد و گرم کشیده و آبدیده شدند؛ آنان اکنون می توانند بنویسند، حرف بزنند، نقد کنند، کلام شما را به محکمه قلم ببرند و سر گستاخان به جوانان منتقد و صحابه قلم را با جوهر قلم ببرند. فردی می تواند ادعای معلمی، دانایی و طرف مقابل را به بی سوادی متهم کند، که خود دارای کارنامه علمی و مقالات متعدد باشد؛ اگر کم سوادند باید یقه شما را گرفت، که ۲۲ سال بنا به وظیفه ذاتی نمایندگی مجلس در کسوت قانونگذاری و نظارت بر قوانین داخله وزارتخانه و سازمانها، دانشگاه و نهادهای آموزشی، بی سوادی در حوزه انتخابیه ات حتی از طرف دانشگاهیانش را اعتراف می کنید.
شما نماینده مردمی هستید که هفته ای یک خودکشی از روی نداری و فقر، در دل آن روی می دهد و در مقابل هر روز این شما هستید که فربه و سرحال تر می زنید؛ به وزن و یال و کوپال تان در آینه نگاه کرده اید؟ راستی سن واقعی تان چند است؟ سرتان سلامت، بیش از هفتاد می زنید اما به نسبت سی ساله های کهگیلویه از دختر تا پسر جوان ترید.
بزرگی سراسر به گفتار نیست
دو صد گفته چون نیم کردار نیست
ک ب نیوز_ مقاله نویس بی سواد

برچسب‌ها:, , , , , , ,